آموزش نوين آيلتس
آموزش نكات آزمون آيلتس با نوين ترين ترفند ها

دوستان و همراهان عزيز سلام. اميدوارم خوب و برقرار باشيد و از يادگيري زبان انگليسي لذت ببريد. امروز در اين مقاله آموزشي مي خواهيم درباره چند تا نكته مهم در زمينه يادگيري و آموزش زبان انگليسي صحبت كنيم. 

همان طور كه قبلا هم گفته ايم يادگيري زبان انگليسي امروزه ديگر يك هنر محسوب نمي شود. بلكه يك ضرورت به حساب مي آيد. اما يكي از مشكلاتي كه بيشتر زبان آموزان با آن مواجه هستند چالش هاي يادگيري زبان انگليسي مي باشد. 

 

براي آشنايي با روش ها و هويت آزمون آيلتس مي توانيد روي لينك كليك كنيد. 

 

چالش هايي كه آن ها را از رسيدن به هدف خود يعني يادگيري زبان انگليسي باز مي دارند. امروز ما در اين مقاله آموزشي مي خواهيم درباره برخي از اين موانع صحبت كرده و روش هايي را به شما پيشنهاد كنيم كه مي توانيد با استفاده از آن ها از اين چالش ها به خوبي عبور كنيد. 

 

1. مطالعه كنيد  

 

يكي از بزرگترين مشكلاتي كه زبان آموزان با آن مواجه هستند اين است كه نمي توانند مهارت هاي خود را به خوبي تقويت كنند. دليل آن هم اين است كه مطالعه كافي ندارند. 

شايد روزانه يك ساعت مطالعه كردن كم و پيش پا افتاده به نظر برسد. ولي همين مقدار مطالعه مي تواند در دراز مدت كمك شاياني به شما در زمينه تقويت مهارت هاي زبان انگليسي كند. 

اگر مي خواهيد زبان انگليسي را به خوبي ياد گرفته و از آن در زندگي روزمره خود استفاده كنيد بايد دانش زباني كافي داشته باشيد. يكي از بهترين روش هاي كسب اين دانش مطالعه كردن است. 

مطالعه كردن به شما كمك مي كند تا با اطلاعات و حقايق جديد تري در زمينه زبان انگليسي آشنا شويد. اين كار مي تواند تاثير به شدت زيادي در مهارت هاي زبان انگليسي شما داشته باشد. 

پس اگر مي خواهيد زبان خود را به بالاترين درجه برسانيد بايد مطالعه كنيد. اختصاص دادن روزانه يك ساعت براي مطالعه كردن در زمينه زبان انگليسي مي تواند نتايج مطلوبي براي شما در بر داشته باشد. 

 

2. از منابع متناسب با سطح خود استفاده نماييد

 

يكي ديگر از چالش هايي كه زبان آموزان با آن مواحه هستند اين است كه ان ها نمي توانند محتوا ها و منابع متناسب با سطح خود انتخاب كنند. همين باعث مي شود كه آن ها نتوانند يادگيري خوبي داشته باشند. 

اگر مي خواهيد مطالعه كردن به شما كمك كند بايد از محتوا ها و منابعي استفاده نماييد كه هم سطح خودتان باشد. در غير اين صورت شما نمي توانيد يادگيري خوبي داشته باشيد. 

زيرا اگر محتوا ها از سطح شما بالا تر باشند شما نمي توانيد آن ها را به خوبي ياد بگيريد. هم چنين اگر اين محتوا ها از سطح شما پايين تر باشند شما وقت خود را تلف خواهيد كرد. زيرا در اين صورت هيچ چيز جديدي به دانسته هاي شما اضافه نخواهد كرد. 

 

اگر مي خواهيد با ديگر روش هاي يادگيري زبان انگليسي آشنا شويد مي توانيد روي لينك كليك كنيد. 

 

بنابراين اگر مي خواهيد مهارت هاي انگليسي خود را تقويت كنيد مي توانيد از دو روشي كه امروز در اين مقاله به شما معرفي كرديم استفاده نماييد. يعني روزانه يك ساعت مطالعه كردن مي تواند فوايد زيادي داشته باشد. هم چنين انتخاب محتوا متناسب با سطح خودتان يكي از مهم ترين فاكتور هاي يادگيري است. 

اميدوارم از خواندن اين مقاله لذت برده باشيد. 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ آبان ۱۳۹۸ ] [ ۰۴:۳۰:۰۱ ] [ ياسر موسوي ] [ نظرات (0) ]

دوستان و همراهان عزيز سلام. اميدوارم خوب و برقرار باشيد و از يادگيري زبان انگليسي نهايت لذت را ببريد.

امروز در اين مقاله آموزشي مي خواهيم درباره نكاتي صحبت كنيم كه مي توانند به شما در زمينه يادگيري زبان انگليسي كمك كنند. 

همان طور كه مي دانيد يادگيري زبان انگليسي امروزه به شدت پر طرفدار شده است. به طوري كه بيشتر افراد جامعه به كلاس زبان مي روند و يا قصد انجام اين كار را دارند. 

ولي نكته جالب توجه اين است كه بيشتر اين افرادي كه به كلاس زبان مي روند و در حال يادگيري زبان هستند نمي توانند نتايج مورد نظر خود را كسب كنند. 

 

اگر مي خواهيد درباره يادگيري زبان انگليسي اطلاعات بيشتري كسب كنيد مي توانيد روي لينك كليك كنيد. 

 

امروز در اين مقاله مي خواهيم به بررسي بعضي از فاكتور هاي عدم موفقيت در يادگيري زبان انگليسي صحبت كنيم. خواندن اين مقاله مي تواند به شما كمك كند تا از اين اشتباهات پرهيز كرده و به هدف خود كه يادگيري زبان انگليسي با كيفيت است نزديك تر شويد. 

 

1. صبور باشيد 

يكي از مهم ترين عواملي كه معمولا زبان آموزان را از يادگيري باز مي دارد عدم داشتن صبر كافيست. 

گاهي اوقات شما نمي تواند پيشرفت خودتان را حس كنيد. زيرا شما استاد زبان انگليسي نيستيد و نمي توانيد از جزييات كار با خبر باشيد. به همين دليل ممكن است از عدك پيشرفت چشمگير خسته شده و يادگيري زبان انگليسي را براي هميشه كنار بگذاريد. بسياري از زبان آموزان به اين مشكل دچار شدند و بدون اين كه بتوانند اين مهارت را به خوبي ياد بگيرند يادگيري زبان را براي هميشه كنار گذاشتند. 

 

براي آشنايي با ديگر روش هاي تقويت مهارت هاي زبان انگليسي مي توانيد روي لينك كليك فرماييد. 

 

اما بايد حواستان باشد كه دچار چنين توهم هايي نشويد. اگر به استاد و پشتكار خود اعتماد داريد بايد بگوييم كه پيشرفت شما تضمين شده است. بنابراين هيچ وقت خسته و يا نا اميد نشويد و يادگيري خود را ادامه دهيد. مطمئن باشيد كه به اهداف خود خواهد رسيد. شما هيچوقت نمي دانيد كه چقدر با هدف خود فاصله داريد. ممكن است به آن خيلي نزديك شده باشيد. پس هيچوقت نا اميد نشويد و دست از تلاش بر نداريد. 

 

2. از منابع مختلف استفاده كنيد

يكي از مشكل هايي كه زبان آموزان معمولا با آن مواجه مي شوند اين است كه فكر مي كنند فقط با خواندن چند تا كتاب مي توانند مهارت زبان انگليسي را در خود ايجاد كنند. اما اين طور نيست. هميشه تقويت زبان انگليسي ممكن است. يعني شما هيچوقت نمي تواند ادعا كنيد كه همه چيز در مورد زبان انگيسي را مي دانيد. چون شما هنوز تمام كتاب ها و منايع مربوط به زبان انگليسي را مطالعه نكرديد. 

 

براي آشنايي با تكينك هاي يادگيري زبان انگليسي مي توانيد مقاله لينك شده را بخوانيد.

 

پس اگر مي خواهيد مهارت هاي زباني خود را تقويت كنيد بايد از منابع مختلفي استفاده كنيد. يعني مي توانيد كتاب هاي مختلف را مطالعه كنيد. مي توانيد مقالات گوناگون را بخوانيد و يا به پادكست هاي آموزشي گوش دهيد. انجام دادن هر يكي از اين كار ها مي تواند به شما در زمينه تقويت زبان انگليسي كمك شاياني كند. 

اميدوارم از خواندن اين مقاله لذت كافي را برده باشيد. 

 

 

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۰ آبان ۱۳۹۸ ] [ ۰۵:۲۶:۰۱ ] [ ياسر موسوي ] [ نظرات (1) ]

ليسنينگ، مادر همه مهارتهاي زبان محسوب مي شود. هر چند در سيستم سنتي آموزش اين مهارت چندان مورد توجه كافي قرار نگرفته است. هميشه در مدارس خواندن و نوشتن را به ما مي آموزند حتي بحث كردن و ارايه سخنراني را ياد مي گيريم اما هيچكس به ما نحوه گوش كردن را نمي آموزد. اگر بخواهيم در يك زبان سليس و روان شويم بايد به صورت جدي روي مهارت ليسنينگ كار كنيم.

 

اگر مي خواهيد درباره بخش ليسينينگ آيلتس اطلاعات بيشتري كسب كنيد مي توانيد روي لينك كليك كنيد. 

 

چرا ليسنينگ اينقدر مهم است؟ چون وقتي در ليسنينگ ضعيف باشيد يك مكالمه حالت دو طرفه نخواهد داشت و مكالمه يك طرفه هم چندان لذت بخش نيست. همواره بايد در نظر داشته باشيم كه گويش ها و لهجه ها نه تنها از كشوري به كشور ديگر بلكه حتي از شهري به شهر ديگر با هم متفاوتند. حتي ممكن است در يك شهر بين يك طبقه اجتماعي يا گروه سني خاص با لهجه هاي مختلفي برخورد كنيد. در ادامه به معرفي ۵ راز تقويت سريع ليسنينگ مي پردازيم.

1- تمرين ليسنينگ را به طور منظم و متمركز انجام دهيد.
دنبال هيچ راهكار جادويي نباشيد. به نظر من يادگيري زبان از يك معادله ساده پيروي مي كند و آن عبارت است از:

علاقه انگيزه تلاش = موفقيت در يادگيري!

 

اگر مي خواهيد با ديگر روش هاي تقويت ليسينينگ آيلتس آشنا شويد مي توانيد روي لينك كليك فرماييد. 

 

زبانها بسيار گسترده و غني هستند. تقويت ليسنينگ نيازمند گوش كردن مداوم است. اين تمرين را مي توان با تماشاي فيلمهاي مستند، مصاحبه، مسابقات تلوزيوني و يا گوش كردن به پادكست ها و آهنگها انجام داد. نكته مهم اين است كه بايد به طور مرتب و البته با تمام دقت گوش كنيد. براي اين منظور بايد موارد زير را انجام دهيد:

 • كليه عوامل حواس پرت كن را حذف كنيد. مثل ايميل، فيس بوك، تلگرام، اسكايپ، تلفن و …

  از اعضاي خانواده خود بخواهيد كه حداقل به مدت ۱۵ دقيقه مزاحمتان نشوند. اگر هم اين كار امكان پذير نيست به مكاني ساكت برويد زيرا وقتي با نصف مغزتان تمرين ليسنينگ را انجام مي دهيد قطعا كمترين بهره را خواهيد برد.

 

 

اگر ميخواهيد با روش هاي تقويت اسپيكينگ آشنا شويد مي توانيد مقاله تقويت مكالمه زبان انگليسي را مطالعه فرماييد. 

 

 • علاقه خود را حفظ كنيد.
 • براي اينكه چيزي را عميقا ياد بگيريم بايد از آن چيز لذت ببريم. بنابراين كتابهاي خسته كننده را رها كنيد و روي مطالبي متمركز شويد كه به آن علاقه مند هستيد.

 • نااميد نشويد.
 • همه ما روزهاي خوب و بد را تجربه مي كنيم. منحني يادگيري در ابتدا به صورت صعودي است اما پس از مدتي نزولي شده و پيشرفت شما سخت تر مي شود. سعي كنيد همواره رو به جلو حركت كنيد.

 •  

   

  اگر مي خواهيد در رايتينگ آيلتس نمره خوبي كسب كنيد مي توانيد مقاله تقويت رايتينگ آيلتس را مطالعه فرماييد. 

   

  هر روز به مقدار كم اما منظم تمرين كنيد. اين روش موثرترين راه براي حفظ انگيزه است. اگر هر روز فقط ۱۵ دقيقه مطالعه كنيد صدها بار بهتر از اين است كه بخواهيد هر دو هفته يكبار ۴ ساعت تمرين كنيد. پيشنهاد مي كنم در هر جلسه بيشتر از ۴۵ دقيقه كار نكنيد زيرا موجب حواس پرتي مي شود.

   

 •  

  2- براي خود اهداف ليسنينگ مشخص كنيد.
  وقتي اهداف خود را مشخص مي كنيد بعد از رسيدن به هر مرحله حس خوبي نسبت به خودتان پيدا مي كنيد. سعي كنيد با اهداف كوچك شروع كنيد و با رسيدن به هر هدف به خودتان جايزه بدهيد. هر بار كه به چيز جديدي گوش مي كنيد سعي كنيد يك يا دو لغت ياد بگيريد بعد اهداف بزرگتري تعيين كنيد. مثلا درك كامل يك مكالمه و يا گوش كردن به يك آهنگ انگليسي و خواندن همراه با آن آهنگ. اگر از سطح پيشرفته تري برخورداريد مي توانيد مطالب دشوارتري انتخاب كنيد و به يادگيري اصطلاحات جديد و تقويت لهجه خود بپردازيد.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ آبان ۱۳۹۸ ] [ ۰۶:۰۹:۰۶ ] [ ياسر موسوي ] [ نظرات (0) ]

براي موفقيت در آزمون آيلتس، بايد نكاتي را رعايت كنيد كه در اين گفتار به شماري از آن ها اشاره خواهيم كرد. با ما همراه باشيد. در اين گفتار، به يكي از مهم ترين موضوعات براي دانشجويان متقاضي تحصيل در خارج از كشور اشاره مي كنيم. آزمون بين المللي آيلتس در ۱۱۰۰ شهر دنيا در ۱۴۰ كشور از جمله ايران هر هفته برگزار مي شود و آزموني معتبر است كه ميليون ها نفر را ارزشيابي علمي دانش زبان انگليسي كرده است. در واقع آزمون آيلتس كه مخفف International English Language Testing System‌ هست،‌ سالانه صدها هزار نفر در سراسر جهان را به سمت خود جذب مي كند تا در آزمون هاي آيلتس در IELTES CENTERS در سراسر جهان شركت كرده و سطح دانش زبان انگليسي عمومي خود را بر اساس معيارهاي اين آزمون، ارزيابي كنند.

 

براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد منابع آزمون آيلتس مي توانيد روي لينك كليك كنيد. 

 

آيلتس، همانند تافل، يكي از معتبر ترين آزمون هاي بين المللي تعيين سطح زبان انگليسي  است كه ۴ مهارت را بين نمره ۰ تا ۹ ارزيابي مي كند. معمولا اكثر دانشگاه هاي دنيا، براي مقاطع كارشناسي ارشد و دكترا، آيلتس overall را در سطحي بين ۶ تا ۷ نياز دارند. به نظر مي رسد، هر ساله قبولي در اين آزمون كمي سخت مي شود و اين هم به واسطه خيل عظيمي از متقاضياني است كه به واسطه مهاجرت و تحصيل و كار در خارج از كشور،‌علاقمند شركت در اين آزمون بين المللي معتبر هستند. از طرفي، اين آزمون هر ساله با درصدي افزايش قيمت روبروست و اكنون شركت در اين آزمون حدود ۷۵۰ هزار تومان هزينه روي دست متقاضيانش مي گذارد.

 

اگر مي خواهيد با روش هاي تقويت مهارت هاي آيلتس آشنا شويد مي توانيد روي لينك كليك فرماييد. 

 

چگونه براي آزمون آيلتس آماده شويم؟

براي آمادگي در آزمون آيلتس روش‌هاي متنوعي وجود دارد؛ از شركت در كلاس‌هاي عمومي و خصوصي گرفته تا خودآموزي براي آزمون. اما انتخاب روشي كه هزينه مناسب داشته باشد و در مدت زمان كوتاه شما را به نمره دلخواه برساند كار آساني نيست.

يكي از روش‌هايي كه در چند سال اخير رشدي سريع داشته، استفاده از اپليكيشن‌هاي آمادگي آزمون آيلتس است. اين اپليكيشن‌ها به دليل اينكه هميشه در دسترس هستند و از روش‌هاي نوآورانه براي آماده سازي كاربران استفاده ميكنند شانس موفقيت در آزمون را به ميزان قابل توجهي افزايش مي‌دهند.

به هر حال،‌ آزمون آيلتس همان طور كه شايد خيلي از مخاطبان تحصيل كرده مطلع باشند،‌ شامال ۴ مهارت خواندن (Reading)، نوشتن (writing)، صحبت كردن (speaking)‌ و شنيداري (listening) ‌ هست. هر بخش داراي نمره اي بين ۰ تا ۹ است. فردي كه در هر مهارت بتواند نمره اي بين ۶ تا ۷ را كسب كند،‌ در وضعيت خوب و قابل قبولي از نظر زبان انگليسي هست و به چنين فردي اجازه تحصيل در دانشگاه هاي انگليسي زبان سراسر دنيا داده مي شود. افرادي كه نمره كم تر از ۵.۵ كسب كنند، معمولا از سطح زبان انگليسي (language proficiency) مطلوبي برخوردار نيستند و به همين خاطر،‌ انتظار مي رود كه براي گرفتن پذيرش تحصيلي (admission letter)، دوباره در آزمون شركت كنند و نمره مورد نظر را بر اساس شرايط پذيرش دانشگاه (admissions requirement) كسب كند.

افرادي كه در آزمون آيلتس شركت مي كنند، بايد حتما نكاتي را رعايت كنند كه در اين گفتار به ده ها مورد آن اشاره مي كنيم.

 

اگر مي خواهيد گرامر هاي زبان انگليسي را به خوبي ياد بگيريد مي توانيد مقاله آموزش گرامر آيلتس را مطالعه فرماييد. 

 

 • چرا آيلتس؟

اين كه چرا بايد آيلتس گرفت، روشن است. متقاضيان تحصيل در  خارج از كشور و هم چنين افرادي كه خواهان مهاجرت هستند، يكي از راه هاي نشان دادن سطح آمادگي زبان انگليسي آن ها،‌ اخذ مذرك آيلتس است. وقتي شما اين مدرك را داشته باشيد، مي توان فهميد كه سطح عمومي زبان شما بر روي ۴ مهارت اشاره شده قبل، چه گونه است. چون هر skill داراي يك محدوده band score‌ هست و نمره نهايي بر اساس overall تعيين مي شود كه ميانگين هر ۴ مهارت مي باشد. اگر شما براي يك از موارد فوق نياز به اخذ مدرك زبان بين المللي داشتيد،  آيلتس يكي از پيشنهادات ممكن است. البته بايد توجه داشت كه مدارك آيلتس بر خلاف تافل كه ۵ ساله اعتيار دارد،‌ تنها ۲۴ ماه اعتيار دارد.

 

اگر مي خواهيد در زمينه رايتينگ آيلتس اطلاعات بيشتري كسب كرده و با روش هاي تقويت آن آشنا شويد مي توانيد جزوه رايتينگ آيلتس را بخوانيد. 

 

پس اگر خواهان اپلاي براي دانشگاه هاي خاصي هستيد و قصد داريد ظرف چند ماه پس از اخذ مدرك آيلتس، در دانشگاه هاي مختلف apply‌ كنيد، اخذ آيلتس را در محدوده زماني قرار بدهيد كه وقت شما از دست نرود و مدرك expire (منقضي)   ‌نشود. براي آگاهي از آزمون به سايت ielts.org مشاهده كنيد. در اين سايت، ‌اطلاعات كامل درباره آزمون و مراكز امتحاني و منابع رايگان قابل دانلود در دسترس خواهد بود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ آبان ۱۳۹۸ ] [ ۰۳:۵۴:۴۵ ] [ ياسر موسوي ] [ نظرات (0) ]

با خودتان حرف بزنيد!

شايد برايتان خنده‌دار يا تعجب‌آور باشد اما اين روش، واقعا راهگشا است. با خودتان درباره‌ي كارهاي روزانه، تصميمات و احساسات خود به انگليسي صحبت كنيد. با اين كار، عادت مي‌كنيد كه به انگليسي فكر كنيد و اين اولين قدم ضروري براي پيشرفت در يادگيري زبان است.

اين روش يكي از بهترين راه‌حل‌هاي تسلط بر زبان انگليسي است و آن هم يك دليل ساده دارد. در اين روش از استرس خبري نيست. شما به راحتي مي‌توانيد مطالب مورد نظر خود را بيان كنيد، بدون اينكه نگران اشتباه‌كردن باشيد.

 

براي كسب اطلاعات بيشتر درباره بخش اسپيكينگ آيلتس مي توانيد روي لينك كليك كنيد. 

 

اما شايد فكر كنيد كه اين روش چندان كارآمد نيست. زيرا صحبت كردن با يك فرد ديگر، نسبت به زماني كه خودتان مخاطب هستيد، شما را كاملا با شرايط متفاوتي روبه‌رو مي‌كند. اما، اين فقط يكي از روش‌هاي بهبود مهارت مكالمه است. روش‌هاي ديگري نيز وجود دارند كه همگي در كنار هم مي‌توانند به تقويت زبان كمك كنند.

از صحبت كردن خود فيلم‌برداري كنيد

اگر روش قبلي برايتان جالب نيست مي‌توانيد اين يكي را امتحان كنيد. در مورد يك موضوع خاص صحبت كنيد و از اجراي خود فيلم‌برداري كنيد. سپس نتيجه‌ي عملكرد خود را ببينيد.

اين روش هم، مزيت‌هاي خاص خود را دارد. حضور دوربين باعث مي‌شود كه بهتر تمركز كنيد. به علاوه مي‌توانيد فيلم ضبط‌شده را بارها تماشا كنيد تا به نقاط ضعف‌تان پي ببريد. در اجراهاي بعدي سعي خواهيد كرد كه اشتباهات قبلي را تكرار نكنيد.

 

اگر مي خواهيد با روش هاي بيشتري براي تقويت اسپيكينگ آيلتس آشنا شويد مي توانيد روي لينك كليك فرماييد. 

 

بد نيست كه ويديوهاي ضبط شده را در يوتيوب به اشتراك بگذاريد و نظر ديگر انگليسي‌زبانان را در مورد اجراي خود بپرسيد. افراد غير انگليسي‌زبان زيادي وجود دارند كه كانال‌هايي در يوتيوب دارند و ويديو‌هايي به زبان انگليسي منتشر مي‌كنند و مخاطبان زيادي از سراسر دنيا دارند. شما هم اين روش را امتحان كنيد و دوستان انگليسي‌زبان زيادي در سراسر دنيا پيدا كنيد.

با دوستان يا اعضاي خانواده‌ي خود انگليسي صحبت كنيد

اين يك روش عالي براي تمرين صحبت به زبان انگليسي با كساني است كه با شما هم‌فكر هستند و آنها نيز مانند شما مشتاق هستند تا مهارت‌هاي خود را بهبود ببخشند.

پس از همين امروز شروع كنيد. با انگليسي‌زبانان ديگر در اسكايپ چت كنيد، صداي خود را ضبط كنيد و اشكالات خود را پيدا كنيد و براي رسيدن به نتيجه‌ي مطلوب، تلاش كنيد. اجازه ندهيد كه محدوديت‌ها مانع موفقيت شما شوند.

 

اگر مي خواهيد مهارت هاي مكالمه زبان انگليسي خود را تقويت كنيد مي توانيد مقاله تقويت اسپيكينگ آيلتس را مطالعه فرماييد. 

 

اگر در يك كشور انگليسي‌زبان زندگي مي‌كنيد، ديگر نگران يافتن فرد مورد نظر براي شروع مكالمه نيستيد. از هر فرصتي مي‌توانيد براي بهبود مهارت خود استفاده كنيد. به فروشگاه‌ها سر بزنيد و درباره‌ي قيمت اجناس گفت‌و‌گو كنيد يا با شركت‌هاي خدماتي گوناگون تماس بگيريد و از آنها درباره‌ي خدمات و هزينه‌هايشان سوال كنيد. اين راه‌حل نيز يكي از بهترين روش‌ها براي ملزم كردن خودتان به صحبت‌كردن به زبان انگليسي و در موقعيت‌هاي واقعي زندگي است. به عنوان مثال مي‌توانيد با يك شركت ارائه‌دهنده‌ي خدمات اينترنتي تماس بگيريد و از آنها درباره‌ي خدمات، هزينه‌ها، سرعت‌ها و ساير مسائل مشابه، سوالاتي بپرسيد. با روش‌هاي مشابه مي‌توانيد موقعيت‌هاي واقعي مكالمه را براي خودتان ايجاد كنيد. نگران هزينه‌هاي تلفن نيز نباشيد. بسياري از اين شركت‌ها خطوط تلفن كم‌هزينه را در اختيار مشتريان مي‌گذارند تا آنها بتوانند بدون دغدغه، مشكلات خود را مطرح كنند و سوالات خود را بپرسند. در محافل عمومي، در صورت فراهم بودن شرايط مي‌توانيد با مردم و هم‌محلي‌هاي خود گفت‌و‌گو كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۷ آبان ۱۳۹۸ ] [ ۰۴:۵۲:۲۵ ] [ ياسر موسوي ] [ نظرات (0) ]

گوش دادن هدفمند و فعال

بعد از اين كه توانايي شنيداري شما به طور كلي بهبود يافت و با لهجه‌هاي مختلف (accents) آشنا شديد، لازم است به صورت هدفمند تر و فعال در راستاي آمادگي براي بخش ليسنينگ آزمون آيلتس به اين كار يعني گوش دادن بپردازيد. منظور از گوش دادن هدفمند، انتخاب مناسب پادكست‌ها و متريال آموزشي است. مواردي بايد انتخاب شوند كه از موضوعات كلي، رايج، عمومي و متنوع باشند دقيقا مانند مواردي كه شما سر آزمون خواهيد شنيد. 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر درباره بخش ليسينينگ آيلتس مي توانيد روي لينك كليك كنيد. 

 

منظور از گوش دادن فعال اين است كه از تكنيك‌هايي استفاده كنيد كه مهارت‌هاي زبان انگليسي شما را علاوه بر درك مطالب يك recording، در موارد ديگر نيز تقويت كند. به عبارت ديگر از تكنيك‌‌هاي مناسب استفاده كنيد تادامنه لغات خود را افزايش داده، تسلط بيشتري روي گرامر پيدا كنيد؛ با تلفظ آشنايي بيشتر پيدا كنيد و خود بتوانيد تلفظي شبيه native داشته باشيد؛ با املاي/ dictation كلمات آشنا شده و بتوانيد كلمات را درست بنويسيد و همين طور مهارت بازنويسي مطالب را نيز در خود تقويت كنيد؛ مواردي كه همه و همه در راستاي آمادگي براي آزمون آيلتس و يا تافل بوده و تأثير فوق العاده اي در كم و كيف مهارت شنيداري شما دارد.

تكنيك Transcribe

يكي از اين تكنيك ها، گوش دادن و پياده كردن متن فايل صوتي هست كه در انگليسي به آن transcribe گفته مي شود. اين تكنيك زمان بر بوده و ممكن است در ابتدا سخت به نظر بيايد اما اگر از وجوه مثبت و تاثير گذار اين تكنيك مطلع باشيد، هر چه زودتر اين كار را شروع مي كنيد.

 براي استفاده از اين تكنيك بايد از ابتدا فايل را play كنيد و چند ثانيه يكبار فايل را متوقف كرده و جمله يا بخش شنيده شده را بنويسيد، نگران كلماتي كه متوجه نشده ايد نباشيد، بدون برگشت به عقب اين كار را ادامه دهيد تا به پايان فايل برسيد. مي توانيد يك  دور ديگر فايل را گوش دهيد، اين بار با هدف پر كردن جاهاي خالي كه در دور اول متوجه نشديد.

 

براي اشنايي با روش هاي مختلف تقويت ليسينينگ آيلتس مي توانيد روي لينك كليك فرماييد. 

 

بعد از پايان دور سوم متن پياده شده ي خود را با script اصلي مقايسه كنيد و حال كلماتي يا بخش هايي را كه از دست داده ايد را نوشته و البته سعي در يادگيري عميق كلمات و عبارات جديد كنيد. آن ها را در نوت بوكي يادداشت كرده و سعي كنيد نه تنها معناي كلمه يا عبارت بلكه نحوه استفاده از آن ها در جمله، مترادف ها و متضاد آن ها را نيز ياد بگيريد و به اين صورت يادگيري نسبتا عميقي از كلمات و عبارت جديد داشته باشيد. چرا كه يادگيري ايزوله لغات و به عبارت ديگر داشتن و دانستن ليست بلندي از لغات به همراه معني آن ها به معني ياد گرفتن و دانستن نحوه استفاده از آن ها نيست و خيلي زود به فراموشي سپرده مي شوند.

 پيشنهاد ميكنم تكنيك پياده سازي متن را با  recording هاي ليسنينگ در كتاب هاي Cambridge IELTS books1-14 پياده كنيد. هم script آن ها در پايان كتاب موجود است و هم كاملا در راستاي آمادگي براي آزمون آيلتس است. از آن جا كه اين كار زمان بر است و شايد نتوانيد اين كار را براي تمام كتاب ها انجام دهيد، توصيه مي كنم كتاب هاي هفت و هشت به بعد را تمرين كنيد.

 

اگر مي خواهيد مهارت هاي مكالمه خود را تقويت كنيد مي توانيد مقاله تقويت اسپيكينگ آيلتس را مطالعه فرماييد. 

 

تكنيك Shadowing

تكنيك موثر ديگري كه قصد معرفي آن را دارم تكنيك shadowing يا سايه هست كه احتمالا عنوان آن را شنيده باشيد. در اين تكنيك شما بايد بعد از گوينده با استفاده از تلفظ و لحن دقيق گوينده، جملات را تكرار كنيد. در صورتي كه اين كار را با فايل هايي انجام دهيد كه در مرحله قبلي كامل گوش داده و متن را پياده سازي كرده‌ايد حتي مي توانيد اين كار را همزمان انجام دهيد و البته براي همراهي با گوينده از متن نوشته شده خود استفاده كنيد. اين تكنيك در نهادينه كردن تلفظ ها، آشنايي با لحن در شرايط مختلف، آشنايي با استرس (stress) كلمات و به طور كلي براي مهارت اسپيكينگ نيز بسيار راهگشا است.

تكنيك paraphrase

تكنيك ديگر كه قصد معرفي آن را دارم، تأثير شگفت انگيزي در موفقيت در آزمون آيلتس دارد و آن تكنيك paraphrase يا بازنويسي جملات و عبارات در انگليسي هست. نمي توان اهميت مهارت در انجام paraphrase را در موفق عمل كردن در آزمون آيلتس ناديده گرفت.

چرا كه سوالات بخش ليسنينگ و ريدينگ همه به نوعي پارافريز آنچه كه شنيده ايد يا خوانده ايد هست و هيچ وقت در سوالات و يا گزينه‌هاي يك سوال از عين كلمات و عبارات و حتي ساختارهاي استفاده شده در متن يا recording استفاده نمي كنند بلكه از معادل هاي آن ها و چينش متفاوت كلمات در كنار هم استفاده مي كنند. به همين دليل است كه شما بايد توانايي تشخيص عبارات معادل و حتي توانايي بازنويسي جملات در انگليسي را داشته باشيد و راه آن تمرين است. 

توصيه مي كنم همان متون پياده شده در مراحل قبل را در مقابل خود داشته باشيد و شروع كنيد از جمله اول و سعي كنيد تا همان معنا و محتوا را با استفاده از كلمات معادل ديگر و نحوه متفاوت چينش كلمات و در مواردي با استفاده از ساختارهاي متفاوت بازنويسي كنيد. البته براي اين كار شما بايد گنجينه لغات بسيار خوبي و تسلط خوبي روي گرامر داشته باشيد تا بتوانيد به درستي جملات را بازنويسي كنيد. توصيه ميكنم در اين زمينه و براي نظارت بر كارتان از يك مدرس كمك بگيريد. ممكن است در ابتدا اين كار سخت به نظر بيايد اما با تمرين خيلي زود سرعت و دقت تان در اين زمينه افزايش پيدا مي كند.

تكنيك Summarizing

و اما last but not least تكنيك نوشتن خلاصه يا summary هست. همان طور كه از عنوان آن بر مي آيد براي اين كار شما به يك پادكست يا فايل صوتي در زمينه عمومي گوش داده و بعد از گوش دادن بايد خلاصه اي از محتواي انتقال داده شده را با استفاده از your own language بنويسيد. در صورتي كه مهارت بازنويسي را قبلا تمرين كرده باشيد ، نوشتن خلاصه با توجه به توانايي شما در نوشتن خيلي سخت نخواهد بود. توصيه مي كنم هر هفته يك يا دو ted talk را ببينيد و لذت ببريد و در انتها سعي كنيد چكيده اي از آن چه را كه ياد گرفتيد ويا نقطه نظر نويسنده بوده را بنويسيد.

گوش دادن فعال و هدفمند باعث افزايش دامنه لغات ، كه براي درك مطالب بسيار حياتي است، تقويت گرامر، ياد گرفتن املاي درست كلمات و تقويت مهارت بازنويسي مي شود كه همه براي موفقيت در بخش ليسنينگ آزمون آيلتس كليدي است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۶ آبان ۱۳۹۸ ] [ ۱۰:۳۰:۰۴ ] [ ياسر موسوي ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
[#VoteTitle#]
[#VTITLE#]
     نتیجه

لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب