آموزش نوين آيلتس
آموزش نكات آزمون آيلتس با نوين ترين ترفند ها

به دليل اهميت آزمون‌ اسپيكينگ آيلتس، تحليل دقيق توانايي دانشجو و همچنين كارايي مفيد كلاس‌هاي آماده سازي اين آزمون‌ها امري مهم به نظر مي‌رسد. برهمين اساس، در اين مطلب سعي بر آن است بصورت كاملاً شفاف راهكارهايي ارائه شوند تا با رعايت آنها بتوانيد در روز آزمون شفاهي آيلتس حداكثر نمره را كسب كنيد.

1) معيار هاي ارزيابي آزمون اسپيكينگ آيلتس را بدانيد.

آزمون اسپيكينگ آيلتس براساس 4 معيار رواني و انسجام كلام، دايره واژگان، گرامر و تلفظ صحيح ارزيابي مي شود. اگر مي خواهيد ممتحن را تحت تأثير قرار دهيد، بايد بدانيد كه او به چه مواردي اهميت مي دهد.

2) قبل از شروع آزمون، تمرين كنيد.

بهتراست قبل از شروع آزمون آيلتس، انگليسي گوش دهيد و صحبت كنيد، اين تمرين آمادگي شما را بالاتر مي برد.

3) جواب‌هايتان را گسترش دهيد.

ايده‌هاي خود را با توضيح دادن و اضافه كردن جزئيات و يا با مثال گسترش دهيد. دقت كنيد كه جواب خيلي طولاني هم زياد خوب نيست چون ممكن است شما را از مسير اصلي آزمون اسپيكينگ آيلتس خارج كند و باعث شود كه نامرتبط به موضوع سؤال صحبت كنيد.

با تكنيك پارافريز كردن سؤال، به خود زمان بيشتري براي پاسخ دادن به سؤال بدهيد.

 

4) براي خود زمان بخريد.

در بخش يك و سه، زماني براي آماده كردن جواب نداريد و بايد بلافاصله صحبت كنيد. ممكن است در همان لحظه ايده مناسبي براي پاسخ دادن به سؤال نداشته باشيد. در اين صورت مي‌توانيد سؤال را پارافريز كرده و بعد ادامه دهيد اين تكنيك نه تنها به شما زمان براي فكر كردن به پاسخ سؤال مي‌دهد، بلكه باعث مي‌شود كه مكث نداشته باشيد.

مثال:

“what did I enjoy as a child? Let me see …”

حتي مي‌توانيد نظر مشخصي خود را نسبت به سؤال بيان كنيد.

“That’s not something I’ve thought about before. It’s an interesting question”ان

 

براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه تدريس خصوصي زبان انگليسي در مشهد روي لينك كليك كنيد.

5) اگر متوجه اشتباهات خود شديد، سريع آن را تصحيح كنيد.

اگر در حين صحبت كردن هنگام آزمون اسپيكينگ آيلتس متوجه شديد كه چيزي را اشتباه بيان كرديد، بهتر است بلافاصله آن را تصحيح كنيد و ادامه دهيد. اين به ممتحن نشان مي دهد كه كنترل و نظارت لازم براي صحبت كردن را داريد. ولي اگر نمي توانيد در لحظه تشخيص دهيد بهتر است ادامه دهيد و مكث نكنيد، چون اين كار به رواني كلام (fluency) شما ضربه مي‌زند.

6) اگر سؤالي را متوجه نشديد، از ممتحن بخواهيد كه آن را تكرار كند.

درخواست تكرار سؤال باعث كم شدن نمره شما نمي‌شود. اگر سؤالي را درست متوجه نشديد، از ممتحن بخواهيد آن را تكرار كند. بديهي است جواب نامرتبط به سؤال باعث كاهش نمره شما مي‌شود.

 

براي كسب اطلاعات بيشتر درباره تدريس خصوصي آيلتس در مشهد روي لينك كليك كنيد. 

7) بيشتر لغات كاربردي استفاده كنيد مثل لغات و عبارات كاربردي براي بيان كردن عقيده.

يكي از رايج‌ترين كاربردهاي زبان در آموزش اسپيكينگ آيلتس، بيان كردن نظرات و عقايد و صحبت كردن راجع به چيزهايي است كه دوست داريم يا نداريم. بهتر است عبارات و لغات متعددي در اين رابطه ياد بگيريم و به كار ببريم.

8) سعي نكنيد بيش از حد از كلمات و عبارات غيرمصطلح استفاده كنيد.

بسياري از داوطلبين سعي مي كنند كه با به كار بردن واژگان غيرمصطلح ممتحن را تحت تأثير قرار دهند. دقت داشته باشيد كه با استفاده به جا و درست از واژگان نيز ملاك است. پس مطمئن باشيد كه آن كلمات را به درستي به كار مي‌بريد. همچنين وقفه در صحبت براي به كاربردن واژگان غير رايج به رواني كلام شما آسيب خواهند رساند.

9) در طول آزمون شفاهي آيلتس با ممتحن ارتباط چشمي داشته باشيد.

بخش بزرگي از ارتباط بين افراد، غيركلامي/ زباني است. شما توسط ممتحن ارزيابي مي شويد و بايد نشان دهيد كه با ارتباط برقرار كردن با ديگران، مشكلي نداريد. بنابراين سعي كنيد در طول آزمون اسپيكينگ با ممتحن ارتباط چشمي داشته باشيد.

10) جواب از قبل حفظ شده ندهيد.

ممتحن آيلتس به گونه‌اي آموزش ديده شده كه به راحتي متوجه جواب‌هاي از قبل آماده و حفظي مي‌شود و بلافاصله سؤال را عوض مي‌كند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ] [ ۰۳:۲۲:۵۷ ] [ ياسر موسوي ] [ نظرات (0) ]

عنوان مقالهتدريس خصوصي آيلتس

دسته مقالات: مشاوره اي

پس از مطالعه اين مقاله: اطلاعات كافي درباره تدريس خصوصي آيلتس كسب مي كنيد و مي توانيد با دست باز استاد خود را انتخاب كرده و ماجراجويي خود در مسير آيلتس را آغاز نماييد.  

 مقدمه تدريس خصوصي آيلتس

دوستان و همراهان عزيز و هميشگي سلام. اميدوارم خوب و برقرار باشيد و از يادگيري زبان انگليسي نهايت لذت را ببريد. امروز در اين مقاله مشاوره اي مي خواهيم درباره موضوعي صحبت كنيم كه سوالات زيادي در اين مورد براي بيشتر زبان اموزان وجود دارد.

امروزه شركت در آزمون آيلتس به يكي از بزرگترين دغدغه هاي زبان آموزان تبديل شده است. به دليل افزايش مهاجرت ها بازار آيلتس به شدت داغ شده است. اما يكي از بزرگترين سوالاتي كه زبان آموزان با آن مواجه هستند اين است كه استاد خود را چگونه انتخاب كنيم؟ در كلاس خصوصي شركت كنيم يا عمومي؟ چگونه مي توانيم در كمترين زمان به نتايج مد نظر خود برسيم؟

در اين مقاله سعي مي كنيم تا به اين سوالات پاسخ دهيم. 

 تدريس خصوصي آيلتس

امروزه زبان آموزان زماني كه مي خواهند استاد خود را انتخاب كنند، با تبليغات تجاري بي شماري مواجه مي شوند. بيشتر اين تبليغات اهداف تجاري دارند و معمولا به نفع زبان آموزان نمي باشد.

شايد برايتان اين سوال پيش آمده باشد كه چرا با وجود اين كه چند سال در آموزشگاه ها زبان خوانده ايم و حتي استاد خصوصي داشته ايم، هنوز نتوانسته ايم به اهداف مورد نظر خود برسيم؟  

خيلي از راه حل هايي كه امروزه به ما پيشنهاد مي شود، فقط ادعاي حل كردن مسئله را دارد. ولي در واقع اين راه حل ها نمي توانند مشكل ما را حل كنند. 

داستان از زماني شروع مي شود كه هدف از انجام مشاوره دريافت شهريه از وي مي باشد. در بيشتر آموزشگاه هاي زبان انگليسي در سطح كشور، نفع آموزشگاه به نفع زبان آموز ترجيح داده مي شود. 

به همين دليل بعد از گذشت مدتي تحت آموزش قرار گرفتن در آموزشگاه، شما هم چنان نمي توانيد تاثيرات آن را در خود مشاهده كنيد. 

اين به اين معنا نيست كه آموزشگاه هاي زبان انگليسي هيچ تاثيري ندارند. اگر مي خواهيد زبان را در آموزشگاه ياد بگيريد بايد زمان زيادي را به اين كار اختصاص دهيد. 

  

 

 

مزيت هاي تدريس خصوصي آيلتس

 اگر مي خواهيد زبان را با كيفيت تر و در مدت زمان كم تر ياد بگيريد بايد در اين كلاس ها شركت داشته باشيد. 

اما الان  مي خواهيم به بررسي بعضي از اين مزيت ها بپردازيم. 

  1. در تدريس خصوصي آيلتس تمركز استاد فقط روي شماست. يعني استاد روي نقاط ضعف شما تمركز مي كند و سعي دارد آن ها را رفع كند. در صورتي كه در كلاس هاي عمومي استاد نمي تواند هميشه روي شما تمركز كند و همين باعث مي شود كه فرايند يادگيري زبان انگليسي زمان بيشتري ببرد. 
  2. زمان برگزاري كلاس هاي خصوصي آيلتس انعطاف پذير است. يعني شما مي توانيد زمان برگزاري كلاس را با توجه به برنامه هاي خود انتخاب كنيد. اين باعث مي شود كه شما تمركز بيشتري سر كلاس داشته باشيد و با فكر ازاد و راحت سر كلاس حاضر شويد. 
  3. در بحث تدريس خصوصي آيلتس شما مي توانيد استاد را خودتان انتخاب كنيد. شما مي توانيد تحقيقات لازم را انجام داده و پس از جمع آوري اطلاعات كافي، استاد خود را انتخاب كنيد. اين كار باعث مي شود تا شما بتوانيد ارتباط بهتري با استاد خود برقرار كنيد. اين برقراري ارتباط تاثير بسزايي در ميزان يادگيري شما دارد.

اين ها چند تا از مهم ترين مزيت ها و برتري هاي كلاس خصوصي نسبت به كلاس هاي عمومي بود. فاكتور هاي ديگري هم در زمينه تدريس خصوصي آيلتس وجود دارد كه سعي مي كنيم در مقالات بعدي به بررسي آن ها بپردازيم. 

اما در كل مي توان گفت همين سه فاكتور مي توانند به تنهايي مهارت هاي زبان انگليسي شما را به شدت تحت تاثير قرار دهند. 

 

تدريس خصوصي آيلتس چقدر زمان مي برد؟

زمان يكي از مهم ترين دغدغه هاي شركت كنندگان آزمون آيلتس مي باشد. مسلما همه مي خواهند در كمترين زمان ممكن به بهرين نتايج دست پيدا كنند. همين باعث مي شود كه بعضي از سود جويان به راحتي اين افراد را فريب دهند. 

اگر مي خواهيد مهارت هاي زبان انگليسي خود را به خوبي تقويت كنيد و نمره خوبي در آزمون آيلتس كسب كنيد بايد زمان قابل توجهي را به اين قضيه اختصاص دهيد. 

كسب نمره هفت آيلتس در دو ماه، كسب نمره هفت آيلتس در بيست جلسه و .... از جمله تبليغات فريبنده اي هستند كه امروز مي توانيم آن ها را در بيلبورد هاي تبليغاتي سطح شهر مشاهده كنيم. 

اما بايد اين را در نظر داشته باشيد كه اگر مي خواهيد واقعا نمره هفت آيلتس را كسب كنيد قطعا به زمان بيشتري نياز داريد. 

پيشنهاد ما اين است كه با انجام تحقيقات كافي و مناسب، ابتدا استاد خود را انتخاب كنيد. سپس بايد با صبر و پشتكار به يادگيري آيلتس بپردازيد. يادگيري زبان انگليسي و آيلتس مثل فيزيك و شيمي نيست. يعني شما نمي توانيد آن را در چند جلسه و با حفظ كردن چند فرمول ياد بگيريد. 

يادگيري زبان انگليسي نياز به يك فرايند و پروسه طولاني مدت دارد. شما بايد خودتان را در زبان انگليسي غرق كنيد تا بتوانيد بهترين نتايج را كسب كنيد. 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ] [ ۰۱:۱۱:۴۹ ] [ ياسر موسوي ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
[#VoteTitle#]
[#VTITLE#]
     نتیجه

لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب